Всеукраїнський Клуб Шанувальників віскі
ім. О.Я. Савченко
«Немає людей, які не люблять віскі,
є лише ті, які ще не знайшли свій сорт»
Олексій Якович Савченко
перший Президент Всеукраїнського клубу шанувальників віскі, ідеолог та натхненник
«Віскі - це кров Шотландії; головне в ньому - не технології, не інгредієнти і не бочки. Головне - люди, які його роблять. Люди та їхні емоції.»

Перший інтерес до віскі в Олексія Яковича з'явився на початку 2000-х років, коли Johnnie Walker Black Label вважалося елітним віскі, а літератури, присвяченій віскі, не було не тільки російською, а й англійською.

І все ж той, хто хоче - досягає бажаного!
Як все починалось
Будучи вченим і математиком, О. Я. Савченко - член-кореспондент Академії наук України, хотів розібратися в питанні, яке його дуже цікавило, прагнув до подробиць вивчити особливості виробництва віскі на різних дистилеріях, вникнути в причини виникнення традицій, пов'язаних з улюбленим напоєм.

20 травня 2003 року Олексій Якович відвідав дистилерію Glengoyne, де на власні очі побачив процес виробництва віскі, про який він читав і розмірковував. На щастя, побачене його не розчарувало і, більш того, бажання розгадати загадку віскі тільки посилилося.

У цьому ж 2003 році почалося створення громадської організації «Всеукраїнський клуб шанувальників віскі», перше засідання якої відбулося 23 грудня 2004 року.
Олексій Якович з членами Клубу здійснив 4 масштабні поїздки до Шотландії.
Коли власники віскокурень дізнавалися, що він є Президентом Клубу шанувальників віскі та приїхав з далекої України, то дозволили йому зазирнути в ті частини своїх володінь, які зазвичай приховані від очей інших відвідувачів.

Всього Олексій Якович відвідав близько 40 дистилерій. Отриманими під час поїздок знаннями, емоціями та враженнями, він ділився з усіма іншими під час зустрічей і дегустацій.
Що було далі?
Мрією Олексія Яковича Савченко було створення в Києві місця, де б могли проходити не тільки засідання Всеукраїнського клубу шанувальників віскі, а де би був куточок Шотландії, в якому кожен бажаючий міг доторкнутися до дивовижного світу віскі, отримати консультацію, взяти участь у дегустації та просто відпочити з друзями за келихом улюбленого напою.
Зараз
Сьогодні справу, розпочату батьком, продовжує Олексій Олексійович Савченко разом із дружиною Іриною Анатоліївною, а також члени Клубу та вся команда Whisky Corner.
Минуло багато років, але ми все одно щомісяця проводимо унікальні дегустації з членами Клубу. Так, вони стали більш масштабними та амбітними, а нових цілей поставлено ще більше.

Нашим головним завданням завжди було просвітництво себе та інших в області історії віскі та розповіді про неймовірних людей, які займаються його виробництвом.
Нам пощастило приймати в своїх стінах і дегустувати віскі у веселій компанії Джима Макевана та Чарльза Макліна. Ми першими спробували нове віскі Стюарта та Ендрю Лейнів, віртуально зазирнули на нову віскокурню Ardnahoe та фізично - на футуристичну Macallan. Більше 20-ти бренд-амбасадорів з різних країн тішили наших гостей своїми кращими зразками віскі й неймовірними історіями, які зайвий раз доводять, що віскі - Великий напій.

У пошуку досконалості і з непереборним бажанням сміливих експериментів в серці, ми здійснили ще одну мрію. Завдяки її втіленню ми вийшли далеко за межі Батьківщини і отримали визнання в міжнародному співтоваристві віскі. Наші власні релізи - це наша гордість і наш стимул до ще більшого розвитку!
Власні релізи
Наш Клуб безпосередньо співпрацює з дистилеріями та незалежними ботлерами Шотландії, створюючи, в повному розумінні слова, унікальні релізи. Їх вже 24, і вони доступні лише в нашому ресторані та на міжнародних фестивалях.

Замовленням і підготовкою спеціальних релізів в Клубі займаються більше 10 років. І якщо раніше це був лише відбір цікавих бочок, а випуск релізів відбувався спільно з віскокурнями, то за останні 4 роки випущено 19 нових релізів самостійно, під брендом Всеукраїнського клубу шанувальників віскі.
Всеукраїнський Клуб Шанувальників віскі ім. О.Я. Савченко

+38 050 310 75 81
info@whisky.org.ua
вул. Софіївська, 16/16, Київ